Biz 15 seneyi aşan süredir erken çocukluk dönemi ve okul öncesi eğitim alanında, çocuklar için en iyiyi hedefleyen ve bunun için çalışan bir okuluz.

Amacımız, çocukların kendilerini güvende hissedecekleri bir ev ortamında arkadaşlık kurup, oyunlar oynayıp, oyun yoluyla öğrenip gelişirken; en üst düzeyde güvenli ve bağımsız, akademik güçlerinin ve yaratıcılıklarının  farkındalığında, onlar için çizdiğimiz yolda ilerlemelerini sağlamaktır.

Çocuklarımız 2-6 yaş aralığında 5 ayrı sınıfta ve atölyemizde bölüm mezunu öğretmenlerimizin yönetici rehberliği eşliğinde yaş gruplarına uygun hedeflerine yaparak, yaşayarak ve oynayarak ulaşırlar.

Yuvamız yıl boyunca 48 hafta, haftaiçi saat 07.30-18.00 arası açıktır. Yarım ve tüm günlük programlarımız olup sabah, öğlen ve akşam ulaşımı için de tek ya da çift yön servis seçeneğimiz bulunmaktadır.

Okulumuz, 22 yıl anaokulu öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olan Serpil öğretmen tarafından 2000 yılında Mersin’de kurulmuştur.

Serpil’in Dünyası Kreş, Serpil öğretmenin ikiz kızları Evrim ve Umar’ın okulumuza katılmasıyla bir aile işletmesi olmuştur. Bilkent üniversitesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Toros Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü birincilikle bitiren kreşimizin sorumlu müdürü Evrim öğretmen aynı zamanda 2008 doğumlu Parla’nın da annesidir. Okulumuzda Montessori, STEM ve  Çoklu Zeka Kuramının uygulanmasında yer alan Umar öğretmen,  Bilkent üniversitesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü bitirmiştir. İngilterede yaşadığı dönemde okulöncesi eğitimiyle ilgili çeşitli kurs ve workshoplara katılan, çeşitli eğitim kurumlarında çalışan Umar öğretmen, aynı zamanda 2011 doğumlu Yaman’ın  annesidir.

Öğretmenlerimiz, üniversitelerin Çocuk Gelişimi  veya Kız Meslek Lisesi okul öncesi bölümü mezunu olup titizlikle seçilir, düzenli biçimde seminerler ve atölye çalışmalarıyla bilgilendirilirler. Kreşimizde öğretmenlerimiz sigara ve cep telefonu kullanmayıp her eğitim dönemi başında portör muayenelerini yaptırırlar.

İngilizce öğretmenimiz İskoçya’lıdır. Sandra, yaş gruplarına göre hazırlanan aylık İngilizce programı salonumuzda projeksiyon, flashcardlar, müzik etkinlikleri ve çeşitli materyalleri kullanıp oyunlar oynayarak uygular.

Drama öğretmenimiz, Hacettepe Üniversitesi mezunu olup çeşitli tiyatro, çocuk oyunu ve atölyelerde görev almıştır. Öğretmenimiz içeriğinde grupla işbirliği yapabilmeyi, karar verme becerisini geliştirmeyi, duyguları ifade edebilmeyi ve kendine güvenmeyi bulunduran farklı senaryoları çocuklarla yaratıp, çeşitli kostüm ve aksesuarlar kullanarak çocuklarla birlikte canlandırır.

Satranç öğretmenimiz milli satranç sporcusu ve Ezgi Satranç Klubü’nün kurucusudur. Satranç derslerimiz, kendi evlerinin rengini seven fillerin sadece çapraz gittiği ya da şişman ve üzerinde çok fazla giysi olduğu için çok yavaş hareket eden şahı, veya tahtanın iki ucunda duran koca ayaklı kaleleri, sekerek ve sıçrayarak hareket eden atların kurallar içerisindeki dünyasında geçer.

Müzik öğretmenimiz Mersin Üniversitesi konservatuarında  kompozisyon bölümünde okuyup, piyano, akordeon, yan flüt ve gitar çalmaktadır. Müzik derslerimizde öğretmenimiz ders başlarında oluşturulan hikayeye göre kendi enstrümanını çalarken çocuklarımız ona çelik üçgen, ritm çubukları, zil, agago, ksilofon, marakas, kastanyet, tef ve çeşitli büyüklükteki davullar ve orff çalgılarıyla eşlik ederler. Nadin öğretmen kimi zaman bardak, kepçe, tencere kapağı, boru gibi nesneleri kullanarak ritm, kimi zaman da kendi vücüdumuzu kullanarak çocuklarımızla perküsyon çalışmaları yapar.

Bale öğretmenimiz  San-Petersburg bale akademisini master diploması ile bitirmiş olup uluslararası bale eğitmenidir. Derslerimiz Zoya öğretmenin stüdyosunda kimi zaman parmak ucunda yürüyen minik bir kedi, kimi zaman denizde yüzen bir kayık olduğumuz masalsı bir dünyada geçer.

Jimnastik öğretmenimiz, Mersin üniversitesi spor okulları antrenörü olup çocuklarımıza üniversitenin jimnastik salonunda derslerini verir. Derslerimizde çocuklar bütün sporların temelini oluşturan jimnastik hareketlerini yaparken özgüven, disiplin, koordinasyon, kuvvet, esneklik ve estetik kazanır, ilerideki başarılı spor hayatları için de sağlam adımlar atmış olurlar.

Kreşimizde  sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Sabahtan öğlene kadar yarım gün gelen gruplar öğlen yemeğini yedikten sonra okuldan ayrılır. Öğleden sonra yarım gün gelen çocuklar öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından yararlanır. Ara öğünlerde kuru kayısı, kuru üzüm ve kuru dut servis edilir. Menümüz çocukların günlük besin ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulup, yemeklerimiz kendi mutfağımızda hazırlanır. Anne ve babalar aylık menüyü internet sitemizden görebilir, çocuklara özel diyet uygulanması gereken durumlarda talepte bulunabilirler. Tüm besinlerin taze ve doğal olmasına özen gösterilir.

Çilek reçelimizin lezzetli Silifke çilekleri, yemeklerimizin barbunya ve bezelyeleri  çocuklarımızın minik parmakları tarafından her yıl yaz aylarında hazırlanıp kış için dondurulur. Yoğurdumuz sütaş babymixle günlük mayalanır. Çocuklarımız kışın ikindi kahvaltısından sonra Gülnar yapımı pekmez içer.

İçecek suyumuz auro compact cebilon reverse osmosis arıtma cihazıyla arıtılıp sınıflarımızda çocuklarımıza düzenli aralıklarla su servisi yapılır.